Bakım ve Onarım Şartları

özmen kuyumculuk tan almış olduğunuz ürünler süresiz olarak ayar bakım ve onarım garantisindedir.

Bakım:
Pırlantalı mücevherler günlük hayat koşullarına bağlı olarak sabun, krem ve benzeri kimyasal maddelerle temas edebilir. Kimyasal maddelerin teması pırlantalara zarar vermez fakat yüzeysel matlık oluşturabilir. Aynı şekilde altın yüzeylerde de kılcal çizikler veya matlıklar oluşabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, pırlantalı mücevherlere belli aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Dönemsel olarak bakım yapılan pırlantalı mücevherler tekrar ilk günkü ışıltısına kavuşurlar.

Onarım:
Nadiren de olsa mücevherler zarar görebilir ve onarıma ihtiyaç duyabilir. Bu gibi durumlarda en uygun maliyetle onarım yaptırmak için özmen kuyumculuk mağazamıza detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Ücretsiz Bakım:
Özmen kuyumculuk ayrıcalıklarından yararlanarak takılarınıza ve mücevherlerinize ücretsiz olarak bakım yaptırabilirsiniz. Markası fark etmeksizin tüm altın veya pırlantalı mücevherlerinizi, mağazamızı ziyaret ederek güvenle teslim edebilirsiniz. Bakım işlemi esnasında mücevherleriniz temizlenir ve parlatılır. İlk günkü ışıltısına kavuşmuş olan mücevherleriniz, özenle korunarak size teslim edilir.

Elmas Mücevherler:
Elmas mücevherleri sıvı temasından uzak tutmak gerekmektedir. Su da dahil olmak üzere sabun, parfüm, ıslak mendil ve benzeri maddelerle temas eden elmas mücevherlerde sarılaşma veya kararma oluşabilir. Bu gibi durumlarda mücevheriniz deforme olacağından kullanılamaz hale gelebilir. Elmas mücevherlerinizin en uygun fiyatlarla onarılması için özmen kuyumculuk mağazamızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Yüzüklerde Ölçü Değişimi:
Misafirlerimiz satın almış oldukları yüzükleri, ölçü değişimi maksadıyla ilk bir ay içerisinde ücretsiz olarak bir kez yeniden ölçülendirebilirsiniz